4 секрети усвідомлених і природних пологів

Тут до мене прилетіли питання щодо пологів і як їх зробити максимально природними і усвідомленими.

Давно хотіла поділитися своїм досвідом, тому пишу по пунктах:

1. Найважливіший. Зводить до мінімуму акушерську агресію і спроби маніпуляції медперсоналу. Робота над собою в частині переходу з дитячої позиції “дайте мені не знаю що” в дорослу “я усвідомлюю і беру”. Робота зі своєю дитячою травмою, зі стосунками з власною мамою, з темою насильства в нашому житті в цілому. Робота з особистими кордонами і відчуттям свого “Я”. Роль жертви (на жаль, типова практично для всіх, хто родом з тоталітарного суспільства) в пологах категорично протипоказана (знаю по собі), якраз вона найчастіше і призводить до відомих всім печальних наслідків, до вседозволеності лікарів і відчуття повного знецінення жінки.

2. Робота зі своїм тілом. Йога, фітнес, плавання – кому що підходить, головне вчитися максимально бути присутньою в тілі, відчувати його, фокусуватися на ньому, бути в теперішньому моменті, проживати його. І дуже важливо – медитувати, щоб максимально розслаблятися. В процесі переймів дуже знадобиться. Дихати, щоб бути в контакті з собою. Взагалі звертати увагу на дихання – важливий аспект в питанні якісного проживання всього життя.

3. Відео, які як на мене must see. Курс “Естественные роды” Олександра Кобаси, “Бабичье дело” – там інтерв’ю з досвідченою акушеркою Ізабеллою Воскресенською, “Роды как бизнес” – щоб добре розуміти що саме роблять з жінками в пологових. Всі інтерв’ю з Мішелем Оденом, записи спікерів онлайн-фестиваля “Чудо в сердце”. Ще варто подивитися відео, щоб побачити природний перебіг пологів, без стимуляцій і натовпів лікарів навколо.

4. Що читати. Звісно, всього Одена, Грантли Дик-Рид “Роды без страха”, Марьяна Олейник “Разговор с доулой”, Светлана Бондарь “Рождение в пространстве любви”. Багато корисної інформації можна знайти на сайтах soznatelno.ru і rodibio.com. І в закритих тематичних спільнотах можна отримати підтримку від жінок.

Це так, якщо дуже коротко 🙂

Share Button

Опубліковано Олена Чернявська

Залишити відповідь