6 простих дій, які укріплюють нашу прив’язаність з дітьми

Про теорію прив’язаності можна знайти багато різноманітної інформації в інтернеті, сьогодні ж я хочу розповісти про зовсім прості дії, які дозволять нам встановлювати, відновлювати, підтримувати знову і знову наш з дітьми вічний як світ танок прив’язаності, її природній цикл.

Справа  в тому, що процес формування прив’язаності починається при народженні дитини і розгортається у часі, підкріплюючись через тисячі разів відтворення її циклу. Але в житті бувають періоди, коли в своєму батьківстві ми втрачаємо опору, коли стосунки з дітьми погіршуються і здається заходять в глухий кут. Тоді на допомогу нам можуть прийти перевірені способи відновити і підкріпити нашу прив’язаність з дітьми.

Найкращими способами це зробити є такі, в яких задіяні наші органи чуття. Це тілесні, зорові, слухові способи відновлення і підтримання контакту.

  • Доторк. Ми можемо частіше обіймати дитину, доторкатися до неї лагідно і приємно, робити масаж, розминати руки, спину або інші частини її тіла. Найбільш ефективно діють наші обійми і доторки саме в домашній атмосфері.
  • Запах. Важливо формувати стійкий емоційний зв’язок між певним запахом (таким, що асоціюватиметься у дитини з домом і рідними людьми) і відчуттям прив’язаності. Це можуть бути приємні запахи ванілі, кориці, випічки, домашньої їжі і т.д.
  • Зоровий контакт. Встановлюючи його ми маємо дивитися дитині просто в очі, якщо дитина ще маленька, ми можемо частіше дивитися їм в очі, опускаючись на один рівень з нею (сідати навпочіпки, наприклад, або піднімати її на руках на свій рівень). Важливо збільшувати частоту зорового контакту і супроводжувати його легким доторком до обличчя дитини і супроводжувати свої дії фразою «Подивись на маму, будь ласка».
  • Рух. Діти дуже люблять коли їх беруть на руки, качають, ходять і бігають з ними, танцюють, кружляють по кімнаті, жартівливо борються, тримають за руку і граються в рухливі ігри. Можна просто рухатися з дітьми.
  • Тепло. Через відчуття тепла діти розслабляються і відкриваються до спілкування з нами. Тепло можна дати відчути через тілесний контакт, або через гарячу ванну чи теплу постіль.
  • Голос. Зазвичай тональність нашого голосу і ритм мови змінюються коли ми починаємо говорити з дітьми. Ми можемо співати їм колискові, розповідати віршики, вигадувати казки і забавлянки. Діти дуже люблять чути рідний голос, скерований до них.

Ці прості поради може і не є настільки універсальними, але вони точно здатні зміцнити наш емоційний зв’язок з дитиною.  Ми можемо сміливо використовувати їх для того, щоб укріпити дитину у відчутті безпеки і довіри, які можуть дати їй лише головні дорослі її життя – батьки і інші дорослі, які піклуються про неї в процесі зростання.

Share Button

Опубліковано Олена Чернявська

Залишити відповідь